Eluonlill.ee leht on loodud selleks, et positiivsete ja heatahtlike elust enesest pärinevate praktilist kasutegurit sisaldavate lugude jagamise abil kasvatada maailmas heatahtlikkuse ja rõõmsameelsuse väge ja aidata seeläbi kaasa maailmas lokkavate kannatuste, kibeduse, sallimatuse, rahulolematuse ja lootusetuse vähendamisele.   

Minu, Kristi Dela China, taipamised ja teadmised nende artiklite taga, on saanud võimalikuks tänu Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) koolitusel õpitud tehnikate rakendamisele igapäevaelus. Eesmärgiga anda inimestele lootust ja inspiratsiooni, postitan killukeste kaupa huvitavaid avastusi sellest, kuidas TMK tehnikad on väga praktilisel viisil aidanud igapäevaelu paremaks muuta.  

On ju ometi õiglane, et iga inimene võiks saada teada, et alates TMK tehnikate leiutamisest, on kannatustesse kinni jäämine või nendest lõplikult vabanemine igaühe jaoks täpselt sama lihtne valik kui otsustamine, et kas valida sünnipäevalauale šokolaaditort või sefiiritort – lihtsalt sõltub kumba sa ise otsustad valida - ülejäänu on kõigest tehniline vormistamine.Eluonlill.ee lehelt leiad artikleid teemadel:

Elu hetked - väikesed ja suured märkamise hetked elu igapäevast
Elu küsimused  - elu suured ja tähtsad küsimused ja vastused nii, nagu need ennast avaldanud on
Elu lapsed - mõtted ja märkamised laps olemisest ja laste ning vanemate omavahelise suhte nüanssidest
Elu nipinurk - praktilised tegevused, asjad ja avastused, mis on aidanud igapäevaelu rutiinsetesse tegevustesse vaheldust ja kergendust tuua.
"MF" - raamatus "Minu Filipiinid" mainitud videod, pildid ja täiendavad postitused hilisemast perioodist. 

Esilehel näeb kõige värskemaid postitusi sõltumata rubriigist, mille alla nad kuuluvad . Spetsiifilisema rubriigi kõikide artiklite vaatamiseks vali ülevalt menüüst vastav eelistus. 

Liitudes FB lehega, oled alati kursis uute artiklite lisandumisest

Elu lapsed - oh seda iga õhtust magamaminekut


Õhtune magamamineku aeg on lastele kui õnnis võimalus oma vanemate täielikuks tähelepanuks. Üks hetk kogu päeva jooksul, mil vanemad on jäägitult huvitatud lastest ja sellest pühast eesmärgist - lapsed magama saada. Lapsed ise omakorda näevad selles neile osaks saanud jäägitus tähelepanus tohutuid võimalusi. Vahendeid valimata on nende ainus eesmärk pikendada maksimumini seda aega, mil vanemate tähelepanu on jäägitult neile suunatud. Tahan pissile, tahan juua, tahan kalli, tahan veel ühte lugu kuulata, kuni dramaatilise: „Maaa eeeeiiii taaahhaaaaa veeeel tutttttuuuu jäääääädaaaa!“-ni välja.

Eile õhtune uinumine meie kodus algas pealtnäha ideaalselt. Minu 4-aastane tütar tuli ise ja otsis mind üles, et teatada oma soovist nüüd tuttu hakata minema...

Loe lisaks

Elu hetk, mil sain tuttavaks heatahtlikkuse neutraliseeriva väega.


Olen viimastel aastatel palju uurinud ja katsetanud erinevates olukordades küll headusega, küll kurjusega, küll loobumise või allasurumisega. Aga pikka aega olen siiski endiselt olnud skeptiline selles osas, et mulle on tundunud, et on siiski olemas teatud kurjus, millest headusega jagu ei saa ja teatud kurjus vajab ikka kurjusega neutraliseerimist, sest muidu ei jõua info kohale. Mul on olnud raske uskuda, et olukordades, kus keegi on minuga ebaõiglane ja kuri, et ka selles olukorras võiks just heatahtlikkusest abi olla. Ikka on käivitunud mingi jõud, mis on kindel, et tuleb teisele ilmekalt vastu näidata, et milline tema sõnade ja tegude mõju on, et ta saaks omal nahal tunda, milliseid kannatusi ta teistele põhjustab.
Loe lisaks

Minu lugu - Kristi Dela China


Ühe inimese sügav usk kogu maailma headusesse ja heatahtlikusse võib esmapilgul tunduda kui selle inimese erakordne tugevus ja suuremeelsus, aga ometigi ... kas ikka on? Mis siis ometi küll võiks heaks inimeseks olemise juures valesti minna?

Minu lugu algab siis sellest, et nii kaua kui ma mäletan, on läbi elu mind juhtinud kaastundlik ja mõista üritav suhtumine igasse kaaskondlasesse. Sügaval sisimas olen alati olnud iga inimese puhul keskendunud eelkõige tema heade külgede ja tema positiivsete omaduste märkamisele ja äratundmisele. Ja seda ka pealtnäha mitte just kõige eeskujulikemate käitumismaneeridega inimeste puhul. Pealiskaudse hukkamõistu asemel olen alati püüdnud mõista, et iga halva teo taga on tegelikult midagi sügavamat ja et mitte keegi ei ole oma loomulikult olemuselt halb.

...
Loe lisaks

Elu küsimus: Milleks meile tänulikkus?


Ikka ja jälle rõhutatakse, et kõige õigem tegu on see, mille puhul sina tegijana midagi vastu ei oota. Aga ka teise inimese tänulikkus on ju „vastukaup,“ kui sellega kaasneb Sinu enda heaolu tunne. Sa tegid midagi ja said vastu healolu. Aga mis siis ikkagi on see isetu tegu, mis midagi vastu saada ei looda?

Ja teiselt poolt jällegi tuletatakse sageli meelde, et ole tänulik selle üle, mis sul ja sinu ümber on ja mis sinu heaks on tehtud! Milleks siis see tänulikkus, kui igaühe teod peaksid olema tehtud isetult?

Olen neid kaht esmapilgul vastuolulist teemat mõnda aega uurinud ja vaadelnud väga erinevates elu olukordades ja minu kogemustes on praeguseks välja joonistunud 3 olulist avastust:


Loe lisaks

Elu hetk: leidsin endale põhjenduse headest emotsioonidest vabanemiseks


Vaadates täna kauget silmapiiri Haabneeme rannas, meenus mulle sarnane vaatepilt tuulisest ja sombusest lumetust ilmast 2020. aasta esimesel päeval. See oli ootamatu päev, mis väga huvitavalt moel andis mulle väga sügava eesmärgi eesootavaks aastaks ja ilmselt uue suuna kogu eluks.   

Pärast seda, kui olin tund aega jalutanud, teine tund aega merd ja kauget silmapiiri vaadanud ja lademetes mind häirivaid ebameeldivaid emotsioone ja mõtteid vabastanud ja hakkasin juba tagasi kodupoole jalutama, kui  märkasin silmanurgast ühe rannas oleva riietuskabiini peal plakatit:
Loe lisaks

Elu nipinurk - puhta põranda maagiline vägi


Aastaid ja aastaid olen hurjutanud ennast, et peaksin suutma kodus tihedamalt põrandaid pesta. Kuskil kuklas on koguaeg olnud teadmine, et puhas põrand on ülioluline. Aga tegelikkus on olnud see, et kui suurpere kõrvalt ülejäänud eluolu kuidagi ära suudad ohjata, siis lõpuks põrandapesuni jõuda, on ikka üle inimvõimete taluvuspiiri pingutuslik ettevõtmine. Ometigi miski ütleb pidevalt, et puhas põrand on kõige alus!
Loe lisaks

Elu hetk: kui sa ei ole päikese käes, siis kompad hämaruses 


Esmaspäeva hommikul, lasteaiast tagasi kodupoole jalutades, märkasin ühel hetkel kõrgemal puude latvades eredat päikesekiirgust. Sama ilmekalt märkasin kohe, et see koht kus mina kõndisin, on oluliselt hämaram ja süngem. Ja siis justkui sähvatas mulle üks väga huvitav äratundmine.

Järsku nägin väga selgelt, kuidas eelneva kuu aja jooksul ma olingi absoluutselt igal hetkel selles päikesesäras, mis praegu seal eemal puudekohal paistis. See päikese paiste oli muutunud nii püsivaks ja see absoluutselt ei sõltunud reaalsuses minu ümber asetleidvatest asjaoludest.
Nüüd aga avastasin ... 
Loe lisaks

Elu hetk: vigadest õpitakse

Kui laps ja issi olid oma hüpped batuudil kõik ära teinud, siis esitati väljakutse emmele, et näidaku emme ka mõnda trikki. Sellel samal hetkel meenus mulle väikse tütre kardiautoga sõitmine ja see mälestus, et kui vahetu on laps igas ajahetkes ja kui lihtne on asju ette võtta, kui sind ei ole saatmas kontseptsioon: "Ah, ma vist ei oska!" 
Otsustasin siis ikka kohe saltoga proovida. Lülitasin siis kõik mõtted välja seoses kõigega, mis võiks valesti minna või mis oleks mulle öelnud, et äkki ma ikka ei oska, viisin kogu oma tähelepanu ja keskendumise läbiviidavale tegevusele ja esimene katse tuli ka mulle endale üllatuslikult väga hästi välja.

Loe lisaks

Elu lapsed - piiravate mõttemustriteta elu


Pühapäeval nägin ja kogesin taaskord, kui vahetud on lapsed igas ajahetkes ja kuidas tänu piiravate kontseptsioonide puudumisele, on nad võimelised uskumatult hõlpsasti uusi oskusi õppima ja oma tegevuses tõeliselt osavad olema.
Loe lisaks