Millal?

 • Põhiline turismihooaeg eurooplasest turisti ja tuulespordiharrastaja jaoks kestab saarel novembrist aprillini. Sel perioodil on tuuled kõige stabiilsemad ja püsivamad. Keskmiselt puhub igapäevaselt 6-10 meetrit, vahel harva vähem ja aegajalt tuleb ette ka tugevamaid tuuli ja sekka trehvab ka üksikuid tuuletuid päevi. Novembris võib tuule suund veel muutlik olla ja võib juhtuda, et saab ka White Beach’il surfata, kuid detsembrist alates on tuleb tuul täpselt selliselt, et puhub Bulabog Beach’ile suunaga side-on-shore.
   
 • Mai kuu on reeglina suhteliselt tuuletu ja vihmatu ning üldiselt kõige palavam periood. Juunist Septembrini on üldiselt Filipiinidel tegemist vihmasema hooajaga, mil on ka oht igasuguste tormide ja taifuunide esinemiseks. Samas võib lainesurfareid rõõmustada sellega, et just suvekuudel ehk siis maist septembrini on Filipiinide lõunaosas asuval Siargao saarel peamine lainesurfi hooaeg.


  Huvitavamaid üritusi ja festivale Filipiinidel:
   
 • Jaanuar - Ati-Atihan festival erinevates linnades. Populaarsemad on Kalibo, Iloilo, Cebu. Erinevad hõimud kogunevad kostümeeritult ühiseks rongkäiguks. Mängitakse ohtralt trumme ja mitmeid teisigi muusikariistu. Rongkäik kestab terve päeva ja enamasti toimub mitmel päeval järjest.
   
 • Aprill - Banaani festival Negrose saarel, La Castellana linnas. Mitme päeva jooksul on võimalik näha kõiksuguseid erinevaid banaanisorte. Varieeruvad nii banaani kuju kui värv. Korraldatakse moeshowsid baanaanikoortest valmistatud kostüümidega. Sellel festivalil keerleb kogu elu banaani ümber.
   
 • Nõidade trall Siquihor saarel. 

   
 • Cloud 9 lainesurf.