Kuidas?

Kuidas kohale saada?

Filipiinidele Eestist kahjuks otselende ei ole, küll aga on võimalik lennata kas vahepeatustega Hong Kongi ja sealt Manilasse või otse üle Amsterdami Manilasse ja sealt edasi juba kohalike lennufirmadega.

Kui soovite reisida mugavalt, siis soovitan valida marsuudi Tallinn-Amsterdam-Manila (KLM), mis paraku jääb hinnaklassilt enamasti kindlasti üle 1 000 euro kanti inimese kohta. Kui aga ei pahanda lennukite vahetamise üle, siis võite otsida kõige odavamat marsuuti Hong Kongi jõudmiseks ja siis sealt edasi saab juba mõne kohaliku lennufirmaga pealinn Manilasse edasi lennata. 
Hong Kongist võib valida ka lennu teise suurlinna Cebusse, kust siis on ka regulaarsed lennud paljudesse kohalikesse sihtpuntkidesse.

2014/2015 talvehooajal tõstaks lennukompaniidest esile eelkõige mugavaima marsuudina Finnairiga Tallinn-Helsinki-Hong Kong, aga hetkel odavaimate pakkumistega hiilgab Vene lennufirma Aeroflot, millega saab Riiast üle Moskva Hong Kongi koguni 553 euroga, aga eks kampaaniaid teevad pidevalt mitmed lennufirmad. 

Manilast või Cebust siseriiklikesse sihtpunktidesse opereerivad lende 
CebuPacific 
SEAIR 
Philippine Airlines 


Pileteid saab osta otse lennufirmade kodulehekülgedelt.

Veidi infot Manila lennujaamast:
kuna Manila lennujaamas erinevad terminalid paiknevad üksteisest eemal ja terminali vahetamiseks on vaja kasutada taksot, või siis kohalikku bussiteenust, mis kül just kõige usaldusväärsem ei ole, siis tasuks lendude broneerimisel jälgida, et võimaluse korral saabud ja lahkud samast terminalist.

Terminal 1 on see, mis haldab põhilisi rahvusvahelisi lende ja kui näiteks lendate Marsuudil Amsterdam-Manila otselennuna, siis tõenäoliselt maandutegi selles terminalis. Siit aga üldiselt ühtegi kohalikku siselendu edasi ei lähe ja teid ootab ees terminali vahetus, millest saate lugeda täpsemalt veidi alt poolt.

Kui aga lendate Hong Kongist Cebu Pacificuga Manilasse, siis maandute Terminalis 3 (mis on ka kõige uhkem ja uuem ja ilusam terminal üldse). Kuid ühtlasi ka kõige kaugemalt rahvusvaheliste lendude Terminal 1'st. Ja kuna kõik Cebu Pacificul lennud on tõestetud Terminal 3'e, siis väljuvad samast terminalist ka kõik Cebu Pacificu kohalikud lennuliinid. Sellega kaob kohe ära terminali vahetamise vajadus Manilas. Lisaks Cebu Pacificule lendavad Terminal 3'e kaudu Air Philippines ja PAL Express lennud.

Philippine Airlinesi rahvusvahelised lennud on täielikult vallutanud Terminali 2. Terminal 2 asub Terminal 1'le kõige lähemal. Philippine Airlines opereerib nii Hong Kong Manila marsuudil, kui ka kohalikke lennuliinidega. Hong Kongist saabuv lend maandub Terminal 2-s, aga kui on ostetud otse kodulehelt omavahel seotud lennud, siis pääseb samuti kohalikust taksosõidust ja transport Terminal 3-e, kust algab kohalik edasilend on korraldatud lennufirma poolt ja vastavad juhtnöörid antakse lennujaamas. 

Lisaks siis terminalidele 1, 2 ja 3 on ka kohalike lendude terminal, ehk Domestic Flight's Terminal, millest siis väljuvad väiksemate lennukompaniide, nagu SEAAIR lennud. Need on küll mõnevõrra odavamad lennuliinid, kuid kui kes hindavad mugavust ja väga seiklusi ei soovi, siis ilmselt oleks soovitatav siiski katsuda sättida lennud selliselt, et ei oleks vaja Manilas terminali vahetada. Omast kogemusest võin siiski öelda, et ka see elamus terminalide vahetusel oli omaette väärt kogemus, mida hiljem tagantjärgi meenutada.

Terminalide vahetus Manilas on tegelikult üsna lihtne. Kõigepealt on vaja muretseda, et sul oleks taskus juba kohalikku valuutat filipiinide pesosid (kurs ligikaudu 1EEK=4 pesot, praegu isegi pigem 4,2 peesot) ja soovitavalt ka väiksemaid kupüüre. Taksosõidu eest saab maksta ka USA dollarites, kuid ära kohe mitte loodagi, et ühelgi taksojuhil sulle vahetusraha tagasi anda on. Samuti on kohaliku valuutaga, et ega nad väga hea meelega vahetusraha tagasi ei taha anda küll. Kohalikku raha saab siis lennujaamades vahetada (kõige populaarsem valuuta mida nad igalpool vahetamiseks aktsepteerivad ongi USA dollar), aga lennujaamades saab kindlasti hakkama ka Eurodega, või siis teise variandina lennujaamas pangaautomaadist sularaha väljavõttes. Et nüüd endale takso saada, tuleb kõigepealt leida lett taksosaba kõrval, kuhu siis pead teatama oma nime, sõidu sihtpunkti, et kuhu liigud ja mitu reisijat on ja siis antakse sulle tsekk, kus siis vist isegi juba oli kirjas, et kui palju see sõit maksma läheb. Siis istud taksosesse ja sind viiakse sihtpunkti kohale ja sõidu eest tasumine toimub siiski otse taksojuhile sihtpunkti jõudes.