Boracay

Elust Boracay saarel ...

Elu saarel kulgeb äärmiselt lõbusas ja lõõgastavas rütmis. Kõikjal kohtad rõõmsaid nägusid, kohalikud armastavad laulda ja muusikat mängida (eelkõige kõlamas reggerütmid, või populaarsed rockballaadid), kõik räägivad inglise keelt ja on alati rõõmsalt abivalmis sind aitama. Saarel ringliikumiseks on mitu võimalust, kui kõigist kõige mugavam on sõita taksodena liiklevate Tricycle’tega. Võimalik on rentida ka jalgrattast või rollerit, kuid see pole kuigi otstarbekas, kuna taksosid leidub igal sammul ja hind on äärmiselt mõsitlik.

Päeval jagub tegevust igale pere liikmele. Surfamine toimub põhiliselt Bulabog Beach’il ja kõik muu elu ja melu ja shoppamine saare vastaskaldal White Beach’il. Vahemaa nende kahe ranna vahel on alla kilomeetri ehk siis 10-15 minutit jalutamist. Kes ei soovi parasjagu surfama minna, võib nautida rannamõnusid White Beach’i imekaunil valgel rannaliival ja käia ennast kristallsinises vees jahutamas, lasta endale massaazi teha, osaleda erinevatel jalgrattamatkadel nii Boracayl kui selle naabruses olevatel saartel, osaleda sukeldumiskursusel, käia snorkeldamas, sõita purjekaga ümber saare või naaber saartele. Golfihuvilistele on olemas suurepärane golfiväljak saare keskosas, samuti on mitmete hotellide juures olemas ka tennisväljakud.

Õhtu saabudes saab nautida meeldivat õhtusööki väga erinevates restoranides, esindatud kõikvõimalikud köögid. Kuid eriti meeldiva elamuse pakuvad muidugi suurepärased mereandide restoranid ja eelkõige Talipapa kalaturu kõrval asuvad restoranid, kus saad ise turult valida kõik mereannid valmis ja kokk küpsedab kõik täpselt sinu eelistuste järgi. Väga populaarsed on ka söö kui palju jaksad BBQ üritused nii surfiklubides kui mitmetes erinevates restoranides.

Õhtusöögile järgneb loomulikult rumm koolaga, või hoopis kokteil värskelt pressitud mahladest ühes paljudest rannabaaridest. Muusika valikus on nii regge muusikat, rahuliku chill muusikat, tõsist klubimuusikat kui ka kõige tavalisemat diskomuusikat. Kõik klubid on avatud ruumid vaatega merele ja võimalusega otse rannaliival tantsu lüüa.  
Tähtsamad kohad leiad kaardilt numbirtega:
  • 2. Caticlani lennujaamja sadam
  • 4.-6. White Beach(seda võb kahtlusteta saare südameks nimetada, siin asuvad kõik peamised söögi, meelelahutuse ja shoppingu kohad vaheldumisi hotellidega. )
  • 17. Golfi väljak(kelle jaoks on oluline, kelle jaoks mitte)
  • 21. Puka beach(kui Bulabog’i rand on ülerahvastatud, siis saab ka selles rannas sõitmas käia)
  • 24. Bulabog beach(peamine lohesurfi ja windsurfi rand, White Beachi’lt kõigest 10 minuti jalutuskäigu kaugusel)
  • 27. Krokodilli saar(selle ümbruses on kõige populaarsemad sukeldumise ja snorkeldamise kohad)